27 Nisan 2016 Çarşamba

Isla ve Mutlu Son (Stephanie Perkins)Özgün Adı:
 Isla and the Happily Ever After
Kitap Yazarı: Stephanie Perkins
Yayınevi: Yabancı
Sayfa Sayısı: 328
Baskı Yılı: 2016


**TANITIM**

Isla ve Mutlu Son, hem tatlı bir aşk hem gerçekçi bir dostluk hem de John Green ve Rainbow Rowell sevenlerin ellerinden bırakamayacağı bir “ilk aşk” hikayesi.
Aşk onları bir yaz günü, asla uyumayan şehrin sokaklarında yakalamıştı… ama ya ona sahip çıkmak düşündükleri kadar da kolay değilse?
Romantizme umutsuzca inanan Isla, lise birinci sınıftan beri kendini çizdiği karikatürler arasında kaybetmiş Josh'a aşıktı. Yaz tatili esnasında Manhattan'da yaşanan tesadüfi bir karşılaşma sonrasında Isla belki de aşkın o kadar da uzakta olmadığını fark etmişti. Ancak yeni okul yılının başlamasıyla Isla ve Josh, her genç çiftin karşılaştığı güçlüklerle yüz yüze gelmek zorunda kalmışlardı: ailevi sorunlar, gelecek kaygısı ve birbirlerinden ayrılmak zorunda kalabilecekleri gerçeği.
Bu içinizi ısıtacak, tatlı aşk hikayesi New York sokaklarını, Paris'in büyülü havasını ve Barcelona'nın ateşli atmosferini yansıtırken, sevilen başka iki çifti de yeniden okurla buluşturuyor: Anna ve Etienne, Lola ve Cricket.

**KİTAP YORUMU**


Herkese merhaba! Yeni tur kitabımızın yorumuyla yine karşınızdayım.
Kitabımız genç yetişkin dediğim tarzda olup, oldukça eğlenceli. Zaten kapağından anlaşılıyor ve ben rengine bayıldım! Bu serinin tüm renkleri ve tasarımları çok harika. Rozetleri elime ulaşamadı ama onlarda çok güzel duruyor. :(

Sanırım son zamanlarda eğlenceli kitaplar okumayı seviyorum. İçinde bir de aşk ve dostluğun en güzel halleri bulununca çok güzel oluyor. Karakterlerimiz Isla ve Josh'ın ilişkileri oldukça romantik giderken yeni okul hayatlarında büyümenin verdiği sorumlulukların getirdiği gelecek kaygısı ve aile sorunları başlar. Oldukça gerçekçiliğe yakın bir aşk.

Kitapta Isla'nın kendine olan güvensizliğini göreceksiniz. Ben bu kısımları okurken biraz sinirlenip içimden Isla'ya gaz veren sözler söylemiş olabilirim. :D Josh, badboy olarak tanımladığımız erkeklerden uzak oldukça naif birisi. Ben bu şekilde olmasını daha çok sevdim. Böyle erkeklerinde çok romantik ve sevilebilecek tipler olduğunu kanıtlayan bir kitap.

Aslında bu tür kitaplar okuyunca uzun zamandır farkına varmadığım yalnızlığımın farkına varıp hüzünleniyorum. Okurken dudağında hem hüzünlü hem mutlu bir gülümseme yerleşir ya, işte tüm kitabı o şekilde okudum. Hep bir tebessüm vardı yüzümde.

İnternette orjinal baskılarına baktığımda biraz kafam karıştı doğrusu. Seriler türkçeye çevirilirken sırasına pek uyulmamış sanırım. Bu kısmı tam anlayamasam da kitapta serilerdeki diğer çiftlerden de bahsediyor. Karakterlerin birbirlerine bağlantılı olması çok hoşuma gitti. Okurken keyif alacağınız ve okumaktan pişman olmayacağınız bir kitap. Bir sonraki turda görüşmek üzere. :)

1 yorum:

  1. İlk kitap olan Anna and the French Kiss Arunas Yayıncılıktan Pariste Aşk olarak çıkmıştı. O yüzden Ybancı yayınları serinin ikinci kitabı Lolayla başladı yayınlamaya. Ama duyduğuma göre ilk kitabı da yakın bir zamanda basıcakmış Yabancı :))
    Serinin ilk iki kitabını okuyup çok sevdim. Islayı da mutlaka okumak istiyorum :)))

    YanıtlaSil