2 Temmuz 2015 Perşembe

Tehlikeli Temas - Kitap Yorumu - KCBTOrjinal Adı : Fallen Too Far 
Yazarı : Abbi Glines 
Yayınevi : Pegasus
Sayfa Sayısı: 256


Herkese selam! Nasılsınız? Ben hala çok yoğunum. Üstelik iki gündür yaşamadığım aksilik kalmadı. Yorumu yayınlayabilmek için komşuma gelmek zorunda geldim. :D Yaz gelince işlerim biter, tatil yaparım sandım ama malesef beklediğim gibi olmadı. :(  Bu konuları anlatarak sizi daha fazla sıkmak istemiyor ve hemen kitap yorumuna geçiyorum.

Bugün, turunu düzenlediğimiz Tehlikeli Temas'ın yorumuyla karşınızdayım. Pegasus'tan çıkacağını duyduğumdan beri merak ettiğim bir kitaptı. Kapağını çok beğendim ve kitaba çok uydurdum. Kapaktaki çiftler tam Rush ve Blaire'ı anlatıyor. Yaza denk gelen bu tur içimi açtı ne yalan söyleyeyim. Üstelik orjinal kapağın kullanılması çok güzel olmuş. 

Konusunu kısa tutmak istiyorum çünkü daha önce tur yorumunu yapan canavarlar detaylı bir şekilde anlattılar. Blaire, annesinin bir hastalık yüzünden ölmesinin ardından uzun zamandır görmediği ve pek sevgi beslemediği babasının yanına gelmek zorunda kalıyor. Rosemary Sahili'ne geldiğinde babasının Paris'e tatile gittiğini öğreniyor. Şans eseri henüz tanımadığı üvey kardeşi Rush'ın bir arkadaşı, Blaire'ı görüyor ve bu sayede Blaire, babasının yokluğunda Rush ile tanışıyor. 

Blaire çok zor durumda ve hiç parası yok. Babasının yanına gelmeden önce tüm şansını denemiş ve elindekileri sonuna kadar kullanmış. Rush, bu durumda ona kısa süreli evini açıyor. Devamında zaten olaylar gelişiyor ve bu çift birbirinden uzak kalamıyor. 

Kitap beklentimin daha üstündeydi. Başlamadan önce çok beğeneceğimi düşünmüyordum ama merak ediyordum. Bu kadar akıcı olacağı ve hoşuma gideceğini düşünmemiştim. Bazı kitaplarda satırları atlayarak okumak isteği oluşur ama bu kitapta yaşamadım. Oturup okumaya başlayınca başından ayrılamadım ve akıp gitti. Normalde bu tarz kitaplar çok okumuyorum. Ama Tehlikeli Temas'ı iyi ki okuma fırsatım olmuş dedim. Serinin diğer kitaplarının çevrilmesini sabırsızlıkla bekliyorum. 

Rush şımarık, çapkın, gününü gün eden bir tip. Ne kadar klasikleşmiş bir karakter olursa olsun ben çok sevdim. Blaire, sinir olmuş olsa da Rush'ın çekimine bir süre sonra dayanamıyor tabii. Okurken zaten dayanamayacağını biliyordum. Rush'ın tam tersine Blaire, çok güçlü bir karakter. Kimseye muhtaç olmadan kendi ayaklarının üzerinde durmaya çalışıyor.

Ben kitabı çok sevdim ve herkese öneriyorum ama küçük bir uyarı yapmam gerektiğini düşünüyorum. Kitap 18 yaş ve üstü için daha uygun. Cinsellik içeren bir kitap olduğunu zaten anlamışsınızdır. Gerçi bu tür sevmem diyenleri bile sevdireceğini düşünüyorum. Bence önyargı ile yaklaşmamalısınız.

Daha anlatacağım çok şey var ama spoiler vermeden bitirmek istiyorum. Umarım sizlerde severek okursunuz. Bir sonraki kitap yorumunda görüşmek üzere. :)

Ayrıca turun son günündeyiz ve hala Facebook, İnstagram ve aşağıdan Rafflecopter çekilişine katılabilirsiniz. :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder